השאירו פרטים לפגישת ייעוץ

X
treatments

אנדודונטיה

אנדודונט הוא מומחה לטיפולי שורש. זהו רופא שמנוסה בטיפול במגוון רחב של מקרים, ברמות מורכבות שונות, אשר דורשים צורות טיפול מגוונות. אנדודונט מוכרח מתוקף תפקידו להתעדכן כל העת על המחקרים והחידושים האחרונים בתחום טיפולי השורש. הוא מכיר את שיטות הטיפול החדשניות והיעילות ביותר ושואף לעבוד תמיד עם הציוד והחומרים המתקדמים ביותר כדי להציע את הטיפול המיטבי לפציינטים שלו.

רופא שיניים יכול לקבל הכרה כאנדודונט מומחה מטעם משרד הבריאות רק לאחר שסיים בהצלחה את מבחני המתמחות וענה על כל הדרישות שהציב המשרד. כל מטופל רשאי לבקש לראות את התעודה מטעם משרד הבריאות שמעידה על הסמכתו של הרופא.

אם אתם זקוקים לאנדודונט לצורך טיפול בבעיות דנטליות או מעוניינים לשמוע חוות דעת נוספת ממומחה בתחום לפני טיפול שורש – אנחנו ננסה לעשות לכם קצת סדר ולרכז את כל המידע שחשוב לדעת בנושא הזה.

מתי לפנות לייעוץ אנדודונטי?

כל רופא יודע שהנשק הטוב ביותר לטיפול בכל בעיה הוא מניעה. לכן מומלץ להגיע לביקורות שגרתיות במרפאה גם כאשר אין שום בעיה כדי לבחון את מצב חלל הפה, לזהות בעיות עוד כשהן קטנות וברות טיפול וכן לפתח מודעות לשמירה על היגיינת הפה שתעזור להגן עליו גם עכשיו וגם בעתיד.

כאשר אתם פונים למרפאה של ד"ר אבי סולומון, אתם למעשה מגיעים לקליניקה שמרכזת מומחים מכל תחומי בריאות הפה. לכן, אנחנו נדע גם להפנות אתכם לרופא הנכון וגם להיוועץ עם המומחה המתאים כדי לגבש חוות דעת מלומדת ואיכותית על הטיפול שתקבלו.

עם זאת, בהחלט ניתן גם לפנות באופן פרטני לייעוץ אנדודונטי כאשר אתם מבינים שיש צורך בטיפול שורש ומעוניינים לקבל חוות דעת שנייה, לתכנן את הטיפול בצורה מקיפה יותר או לבצע את הטיפול על ידי אנדודונט מומחה.

מותר ואף רצוי להיוועץ תמיד עם כמה גורמים לפני שמקבלים החלטה כדי לוודא שאתם זוכים לטיפול שהכי מתאים לכם.

אילו טיפולים ושירותים מציע האנדודונט?

לרשות האנדודונט עומדים כלים רבים ומגוונים שיעזרו לשפר את הבריאות הדנטלית של המטופלים. סל הכלים הזה כולל בין היתר את הטיפולים והשירותים הבאים:

טיפול שורש 

 זהו טיפול שמבוצע כאשר עששת חודרת אל תוך השן ומפלסת את דרכה על לשכבה הפנימית ביותר שלה – מוך השן. במצב כזה, ייתכן כי המטופל יסבול מכאבים משמעותיים ביותר ויידרש טיפול מעמיק לניקוי השן, השורשים והתעלות שלה. זהו טיפול שיכול להיות מבוצע גם על ידי רופאי שיניים המנוסים בטיפול בבעיות כאלו, אך אנדודונט הוא כאמור רופא שמתמחה בטיפול הזה ולכן מומלץ לפנות אליו כאשר עולה הצורך בו, בטח כשמדובר במקרים מורכבים וייחודיים.

טיפול שורש חוזר 

 מטרתו של טיפול השורש היא לנקות את העששת שהובילה להרס השן ובכך למנוע דלקת וכאבים. לעיתים הטיפול לא מצליח להסיר את כל החלקים המזוהמים ועדיין מורגש כאב בשן. במצב כזה, גם אם הטיפול הראשון נעשה על ידי רופא שיניים, נמליץ לפנות לאנדודונט מומחה אשר יתכנן בקפידה את חידוש טיפול השורש ויעשה הכול על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה בפעם השנייה. ניסיון חוזר הוא מעט מורכב יותר, כי הוא דורש הערכה קפדנית של הסיבות לאי הצלחת הטיפול וגיבוש אסטרטגיה חדשה לטיפול בשן.

טיפול שורש כירורגי (אפיסקטומי) 

 אם כבר נעשה בעבר טיפול שורש שנכשל, ניתן לבצע טיפול חוזר בגישה אחרת על מנת לשמור על הכתר החדש ולמנוע את הסרתו, שתהיה כרוכה כמובן בשחזור נוסף של השן המטופלת. בשיטה הזאת, משתמשים בכלים כמו מיקרוסקופ דנטלי על מנת לנקות את השן מבלי לקדוח בה דרך חלקה העליון. בטיפול למעשה מגיעים לשורש השן דרך החניכיים עצמם ובכך ניתן לטפל במקור הזיהום בלי לגרום נזקים למבנה השן.

איתור סדקים בשיניים

 אנשים בדרך כלל פונים לטיפול רפואי רק כאשר הם סובלים מכאבים חריגים או במקרה שהשן כבר מתנדנדת או אבדה. חשוב לזכור כי לעיתים אבחון מוקדם יכול למנוע מהמטופל להגיע למצבים כאלו ולהציל את השיניים לפני שלא יהיה מנוס מלעקור אותן או לבצע בהן טיפולים כואבים. אנדודונט משתמש במיקרוסקופ ואמצעים מיוחדים על מנת לזהות סדקים בשיניים – גם בשלבים ההתחלתיים, ולהגיש טיפול שימנע נזקים משמעותיים יותר בעתיד.

חשוב לפנות לייעוץ במרפאה בכל פעם שאתם מרגישים כאב לא ברור בשיניים, תחושות מוזרות בזמן הלעיסה או רגישות מוגברת לחום או לקור. כל אלו יכולים להצביע על סדקים בשיניים וגם על בעיות אחרות בחלל הפה שמחייבות טיפול. ככל שתקדימו לטפל בבעיה, כך הטיפול יהיה פשוט יותר וכואב פחות.

ייעוץ אנדודונטי 

 אנדודונט הוא כאמור מומחה לטיפולי שורש ולכן הוא מספק גם שירותי ייעוץ ממוקדים למטופלים לצד הייעוץ של רופא השיניים הקבוע על מנת לגבש תוכנית טיפול ממוקדת, מקיפה ואיכותית יותר. זאת על מנת לוודא שהאדם מקבל את הטיפול הנכון לו ביותר. במרפאה של ד"ר אבי סולומון פועלים כאמור מומחים מכל מקצועות רפואת השיניים אשר מתייעצים זה עם זה מתוך הבנת החשיבות שבשיתוף הידע המקצועי והניסיון של כל אחד מהם.

מפסיקים לדחות – ומחזירים את החיוך לפנים

טיפול שיניים ובטח טיפול שורש הוא דבר שרוב האנשים מעדיפים לדחות לרגע האחרון. חשוב לזכור כי מדובר בטיפול שככל שדוחים אותו ומתעלמים מההמלצות לבצע אותו – כך הוא הופך מורכב יותר וגם סיכויי ההצלחה פוחתים. לכן, אנחנו ממליצים לכם להפסיק להתעלם מהבעיה ולהגיע למרפאה כדי לקבל את הטיפול שיחזיר את החיוך לפנים במהרה.

הצוות המסור שלנו, שכולל גם אנדודונטית מוסמכת, יטפל בכם במלוא הרגישות, המקצועיות והמסירות. אנו יודעים שלעיתים מדובר בהליך שמעלה חששות ותהיות – ולכן נעשה הכול כדי להשיב על כל השאלות שלכם, לסייע לכם להתגבר על הפחד ולוודא שתקבלו את הטיפול הטוב והמתאים לכם ביותר.

מידע נוסף אודות טיפול שורש לילדים